Bieszczadzkie Smaki

Gdy już przewędrujesz wybrane szlaki, gdy deszcz lub śnieg pokrzyżuje Ci plany albo po prostu zapragniesz nauczyć się czegoś nowego w ciepłej i miłej atmosferze w starej chyży łemkowskiej u Wiesi i Bogdana weź udział w warsztatach pieczenia chleba na zakwasie.

Weź od początku wszystko dosłownie w swoje ręce. Usyp w odpowiednich proporcjach mąki, otręby, ziarna dodaj zakwas i wodę wraz z serwatką, wymieszaj i wyrób ciasto chlebowe, a następnie nałóż do forem.

Hasło „Wiem co jem” w tym przypadku nabiera sensu – czyż nie?

Warsztaty podzielone są na dwa etapy ze względu na czas potrzebny chlebkowi aby wyrósł ! Możemy pomóc zorganizować czas wolny pomiędzy etapami – ten wariant do uzgodnienia indywidualnego!

W trakcie trwania pierwszego jak i drugiego etapu serwujemy herbaty ziołowe, degustujemy sery, dżemy i powidła, bułki pszenne, nasz chleb z masłem czosnkowym, wędzonki, a i „kusztyczek” nalewki też się znajdzie!

  • Pierwszy etap zaczynamy około godziny 9,00 / do uzgodnienia / i trwa około dwóch godzin. W tym czasie przygotowujemy suche składniki na chleb tj. maki, ziarna, otręby, dodajemy zakwas, wyrabiamy i pakujemy do foremek. Nasz chlebek pozostawiamy do wyrośnięcia do godziny około 17,00. Przygotujemy sobie jeszcze produkty sypkie na nasz pierwszy chleb w domu, spiszemy przepis i co tam jeszcze trzeba!
  • Drugi etap: godzina około 17-stej,chleb nasz jest już wyrośnięty więc pora posmarować go "roztrzepanym" jajeczkiem i posypać np. makiem, kminkiem itp. Czas pieczenia około godziny poświęcimy na podsumowanie dnia, uzupełnienie wiadomości. Popijając herbatkę ziołową czekamy na finał pieczenia. Po wyjęciu naszego chleba w oczekiwaniu na wystygnięcie bierzemy udział w pamiątkowej sesji "foto".

Warsztaty przeznaczone są dla minimum 3 osób dorosłych - max 6 osób jednocześnie czynnie biorących udział czyli "piekących chleb” / BRAK MINIMALNEJ ILOŚCI OSÓB MOŻE SPOWODOWAĆ REZYGNACJĘ Z PROWADZENIA WARSZTATÓW /

Koszt warsztatów:

  • 1 osoba „piekąca chleb” - 150,00 zł
  • Osoba towarzysząca - 25,00 zł

Wszystkie produkty otrzymujecie Państwo od nas, a gotowe wypieki zabieracie z sobą.

WARSZTATY ODBYWAJĄ SIĘ DWA DNI W TYGODNIU - ŚRODA, CZWARTEK - OD CZERWCA 2018 r.

Decyduje kolejność zgłoszeń! Proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego, a po jego wysłaniu otrzymacie Państwo informację zwrotną potwierdzającą rezerwację z nr konta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Wiesia

514 158 766

ZGŁOSZENIE NA WARSZTATY